DOLAR

31,3693$% 0.43

EURO

34,0355% 0.48

BİST100

%

a
  • İZA Haber
  • Magazin
  • Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Ekin Gündü ödül aldı

Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Ekin Gündü ödül aldı

Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Ekin Gündü ödül aldı

7-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali sona erdi ama övgüler bitmedi. Festivalde  ‘Serva Me Servabo Te – Karşılıklı İyilik’ adlı performans gösterileriyle sahne alan İspanya Galiçya Devlet Tiyatrosu (Salón Teatro – Centro Dramático Galego) Müdürü Francisco Javier Nunez Alonso ‘Maltepe Başkanı, halkı ve belediye çalışanlarıyla kültürle çok iç içe bir belediye. Kültür dediğimiz şey aslında sevgidir ve sevgi kazanacak. Bu festival sanat ve sevginin yeni adı’ dedi. Dönemeç’ isimli oyunlarıyla festivale renk katan Eskişehir Sui Generis Tiyatrosu Koordinatörü Hüseyin Akçar, “Festivalin çıtası sürekli yükseliyor. Bence bu festivalle Maltepe, hem İstanbul hem Türkiye içerisinde hızla parlıyor.” dye konuştu.

1984 yılında, İspanya’nın Galiçya Özerk Bölgesi’nde İspanya içinde ve dışında Galiçya dilinde tiyatro yapmak ve Galiçya dilini geliştirip ileriye taşımak amacıyla kurulan tiyatronun Müdürü Francisco Javier Nunez Alonso, “Her yapım için yönetmen seçiyoruz. Yönetmen de oyuncuları seçiyor. Biz sadece teknik ekip olarak 20 kişiyiz. Oyuncular ise dışarıdan geliyor. Buraya teknik ekip ve oyuncu olarak 11 kişi geldik” dedi.

‘MALTEPE TİYATRO FESTİVALİ, TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI’

3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali’ne ‘Dönemeç’ isimli oyunlarıyla katılan Eskişehir Sui Generis Tiyatrosu Koordinatörü ve avukat Hüseyin Akçar da Maltepe Belediye Tiyatrosu’na övgüler yağdırdı. Festivale katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Akçar, kendilerine bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür etti. Akçar, “Maltepe Belediye Tiyatrosu çok önemli bir festival gerçekleştiriyor. Festivalin çıtası sürekli yükseliyor. Bence bu festivalle Maltepe, hem İstanbul hem Türkiye içerisinde hızla parlıyor” dedi.

 

EKİN GÜNDÜ ÖDÜL ALDI

Tanınmış Oyuncusu Ekin Gündü, Maltepe Belediyesi tarafından 3.sü düzenlenen Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Emin Olcay Genç Yetenek Ödülü’ne layık görüldü.

Seçici jüri üyeleri ve Maltepe seyircisi tarafından beğeniyle izlenen oyun sonrasında yapılan değerlendirmelerde,  Ekin Gündü ’ye Emin Olcay Genç Yetenek Ödülü verildi. Uluslararası seçici jüri kurulunun kararıyla verilen ödül, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zeynep Hayman tarafından takdim edildi.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AFYON TURİZM VE LEZZET FESTİVALİ İ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.